Centrum pro rodinu
Valašské Klobouky

Pro snoubence

Příprava snoubenců

SVATBA V KOSTELE
V Olomoucké arcidiecézi je příprava na manželství rozdělena na tzv. kněžskou a manželskou část. V praxi to znamená, že oba snoubenci absolvují část přípravy na manželství s knězem a druhou část s manželskými páry. S přípravou začněte co nejdříve - z organizačních důvodů ideálně alespoň 6 měsíců před plánovaným termínem svatby. Obě části můžete absolvovat souběžně.


KNĚŽSKÁ ČÁST
Probírá se nejen průběh a náležitosti vlastního obřadu, ale také vlastní teologická podstata svátosti manželství, kterou se chystáte uzavřít.
Administrátor farnosti místa sňatku, oddávající a ten, který vás připraví, nemusí být jedna a tatáž osoba. Zodpovědným za náležitosti sňatku je však administrátor farnosti, kde proběhne sňatek, proto je dobré zajít nejprve za ním.


MANŽELSKÁ ČÁST

I zde se bude mluvit o životě ve víře, ale také o konkrétních praktických tématech, jako např. o rodinných tradicích, vztazích s rodiči, komunikaci, sexualitě i výchově dětí. Příprava je zdarma, případně se platí režijní náklady kurzu. U víkendových kurzů se hradí ubytování a strava.

Tuto část přípravy máte možnost absolvovat různým způsobem:

  • ŠKOLA PARTNERSTVÍ - Jedná se o kurz sestávající ze 6 víkendů, termínově říjen-duben, konající se v Rajnochovicích. Vztahová témata se zde probírají mnohem více do hloubky, máte dostatek času na komunikaci v páru, zažijete spolu netradiční situace a navážete i nová přátelství s lidmi prožívajícími stejné údobí života. INFO ZDE

  • BEZPROSTŘEDNÍ PŘÍPRAVA - Probíhá během celého roku kromě letních prázdnin!!! Jednotlivá setkání organizují buď Centra pro rodinu v jednotlivých děkanátech nebo vám potřebné informace sdělí váš kněz. Forma přípravy se odvíjí podle možností v děkanátu a v zásadě si můžete zvolit mezi následujícími formami:

 

KONKRÉTNÍ TERMÍNY PŘÍPRAVY V DĚKANÁTU VALAŠSKÉ KLOBOUKY:

Rozpis kurzů na rok 2021

Vyberte kurz z rozpisu a přihlaste se elektronickým formulářem.

- na kurz se přihlašujte co nejdříve před plánovaným termínem svatby z důvodů organizačních, kapacitních, možné nemoci atd. Ze stejných důvodů, prosíme, volte kurzy co možná nejdřívější, zvláště v případě kurzů víkendových. 
- pro zařazení do přípravy se přihlaste tímto formulářem. Každou přihlášku potvrzujeme emailem zhruba do týdne. Pokud Vám ani poté nic nepřijde, napište na emaily uvedené níže.

 

Říjnová víkendová příprava pro snoubennce

Místo: Paseka u Šternberka

Termín: 16. - 18. října 2020

Přihlašování zde: http://rodinnyzivot.cz/?q=node/699#vikendovky

 

 

Víkendová příprava na Sv. Hostýně v roce 2021:  

Jednou z  možností přípravy pro snoubence je víkendová příprava na Hostýně. Je určena zvláště pro ty, kdo mají vzdálená bydliště a dojíždět každý pátek je pro ně složité, nebo pro snoubence, kteří chtějí přípravu prožít komlexně, během víkendu.

1. termín: 12. - 14. března 2021

2. termín: 16. - 18. dubna 2021

Cena této přípravy je 1500,-Kč na osobu. V ceně je ubytování, strava, lektorné pro přednášející hosty a Příručka účastníka kurzu.

Na víkendový kurz na Hostýně se přihlašujte také elektronickou přihláškou.

 

Kontakt: Centrum pro rodinu, Smetanova 95, 76601 Valašské Klobouky,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel: 605206302

 

Podporují nás

Město Valašské Klobouky

Arcibiskupství olomoucké

 

Kontakt

Centrum pro rodinu Valašské Klobouky

Adresa: Smetanova 95, Valašské Klobouky 76601

Telefon: +420 605 206 302

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jsme na facebooku

Sms služba

sms

Chceme se spolu s vámi modlit za vaše úmysly.

+420 731 731 800

2020 © Copyright | Všechna práva vyhrazena | Tvorba: GLIPS | Login | Administrace | cprvalasskeklobouky@ado.cz